Hakkımızda

fuat_mesulmudur

ayten_cesur_isletmemuduru

Özel Marmara Tıp Merkezi 1989 yılında Göztepe'de, minibüs caddesinde eksi SSK hastanesi karşısında hizmete başlamıştır. Geçen yıllar içerisinde Marmara Polikliniği ve Marmara Tıp Merkezi isimleri ile hizmet vermiş ve bu sürede çok sayıda kişinin periyodik kontrollerini gerçekleştirmiş, hastaların tanısının en kısa sürede konmasını sağlamış, tedavisine başlamış, tedavinin yararını ve yan etkilerini takip etmiştir. Bunu yaparken tıp ahlakı ve kurumsal toplumsal sorumluluk içerisinde, hasta haklarına saygılı, şeffaf, bilgilendirici, dürüst ve güvenilir olmayı temel prensip olarak kabullenmiştir.

Özel Marmara Tıp Merkezi bugün kadrosunda bulundurduğu 16 uzman hekimle birlikte laboratuvar, radyolojik inceleme ve diğer ileri tetkik imkanları ile hizmet vermektedir. Değişen sağlık politikalarına paralel olarak hizmet verdiği alanların kalite ve sayısını arttırarak çalışmalarını sürdürmektedir. SGK, (SSK, Emekli Sandığı, BağKur ve çalışan devlet memurlarını kapsamaktadır), özel bankalar ve özel sigorta şirketleriyle yapılan anlaşmalarla hastaların maddi kaygılar olmazsızın tetkik ve tedavisi yapılmaktadır.

Gereğinde hastalarımızın evinde doktor muayenesi yanısıra enjeksiyon, serum-sıvı tedavisi, laboratuar ve diğer incelemeler için kan- idrar örneği alınması, sonda takma, pansuman gibi tıbbi işlemler yapılmaktadır. Bu sayede özellikle yaşlı ve bağışıklık sistemi nispeten zayıflamış olan hastaların hastane ortamlarında bulunan ve pek çok antibiyotiğe karşı dirençli bakterilerle karşılaşması önlenmiş olmaktadır.

Özel Marmara Tıp Merkezi’nde çalışma saatleri içerisinde acil müdahale yapabilecek hekim ve yardımcı sağlık personeli bulunmaktadır. 3 adet gözlem yatağımız mevcut olup, laboratuar tetkikleri kesintisiz olarak yapılabilmektedir.

İlaç raporları, 65 yaş üzeri akıl sağlığı gibi sağlık raporları tıp merkezimizde düzenlenebilmektedir. Sürücü ve amatör denizci belgesi, muayene ve tetkikler sonrasında verilebilmektedir. Portör ve işçi sağlığı taramaları mevzuata uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Beden sağlığı yanı sıra, ruh sağlığımız ve dış görünümümüz de kendimize güvenimizi, moral motivasyonumuzu arttırarak sağlığımıza katkıda bulunacaktır. Bu amaçla kadromuzdaki diş doktoru, diyetisten, psikolog ve estetisyenlerimiz, diş beyazlatma, zayıflama, magic-probe, lazer epilasyon, botox, dolgu, PRP uygulamaları, cilt bakımı, örümcek ağı ve fibroblast kök hücre uygulamaları ile hizmet vermektedir.